Kreatívny relax

 

Poznáte to všetci. Prídeme večer z práce, či zo školy unavení a hlavu plnú povinností z celého dňa. Doma nás v mnohokrát čaká to isté. Nie je na škodu občas úplne vypnúť. Nemyslieť na nič.

 

Proste relaxovať.

 

Aby sme svoje myšlienky presunuli niekam inam, je potrebné svoju myseľ niečím zamestnať. Niečím ľahkým, no plným sústredenia sa. Nech nám myseľ neuteká myšlienkami späť k povinnostiam. Maľovanie podľa čísel je práve ideálny druh takéhoto relaxu. Technika maľovania si vyžaduje plnú sústredenosť nielen v hlave, ale aj v rukách. Pretože každý z nás chce svoj obraz namaľovať čo najpresnejšie a najkrajšie. Obrazy často obsahujú detailné rozpracovanie motívu pre čo najlepší konečný výsledok. A najlepší výsledok si vyžaduje úplné sústredenie.

 

A v čom je relax kreatívny?

Kreativita sa definuje ako vytvorenie niečoho nového. Aj keď obrazy majú svoje motívy dopredu určené a vytlačené na plátne, použitie farebnej škály je už na nás. Môžeme používať farby podľa čísel, môžeme si namiešať vlastné odtiene, alebo môžete maľovať úplne naopak. Preto je každý obraz originál. Kreativite sa medze nekladú.

 

Matúš